Witaj !

Mam na imię Magda i od lat zawodowo zajmuję się wnętrzami - bloguję, projektuję, a ponadto jestem założycielką
marki Mint Grey.
MUST HAVE | Coffee Table Books

MUST HAVE | Coffee Table Books

PicMonkey Collage 1b

Na początku grudnia spotkał mnie ogromny zaszczyt – miałam przyjemność być jednym z prelegentów wykładów i warsztatów organizowanych przez Szkołę Produkcji Wnętrz i Designu. Wszystkie zajęcia odbywały się u mnie, w Mint Grey, zatem i tematyka wykładów nie mogła być inna, jak NEW YORK STYLE INTERIORS.

12279032_519680881547895_6633981527910892151_n

Chyba dzięki tematyce właśnie, “mikołajkowe” zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem. Nie chcę tu przytaczać treści mojego wykładu – kto wie, może takie wykłady zdarzy mi się prowadzić częściej, a nie chciałabym wówczas mówić o tym, o czym już napisałam kiedyś na blogu. Tym bardziej, że sam wykład był tylko wstępem do zajęć praktycznych. Sama teoria tu przedstawiona nie zrobiłaby na Was takiego wrażenia, jak możliwość przetestowania jej w praktyce i wcielenia w życie, którą mieli uczestnicy spotkania.

Dziś powiem tylko o jednym z podpunktów mojego wystąpienia. O jednym z trików, który gwarantującym udane aranżacje wszelkiego rodzaju stolików, konsol i in. Przez Wasze inspiracje ten motyw przewija się tak często, że prawdopodobnie nawet go nie zauważacie, albo nie dostrzegacie, ile wnosi i jak podbija każdą kompozycję. Ten motyw to… książki. Banalnie? Ale to nie byle jakie książki. Mowa tu o pięknych albumach dekoracyjnych, które w Stanach doczekały się enigmatycznego kryptonimu COFFEE TABLE BOOK ;)

coffee-table-book-favorites

Czym Coffee Table Book różni się od zwykłej książki czy przeciętnego albumu? Po pierwsze już sama tematyka, zawartość ani wydanie takiej książki nie są przypadkowe. Najczęściej to książki o tematyce modowej, wnętrzarskiej bądź biograficzne. Okraszone ogromną ilością przepięknych zdjęć, fundujące prawdziwą rozkosz naszym zmysłom i gwarantujące wysokiej jakości doznania estetyczne.

Album, który zasługuje na miano Coffee Table Book ma piękną, designerską, doskonale zaprojektowaną okładkę – najczęściej jednolitą i gładką, z pięknymi dużymi literami, a już na pewno taki jest jej grzbiet. Co istotne i na co należy zwrócić uwagę, to kierunek liter na grzbiecie - zauważyliście, że zwykłe książki mają tutuł grzbietowy drukowany w jednym albo drugim kierunku? Przez co gdy leżą na stole tytułem do góry, litery na grzbiecie czasem są do góry nogami – przy CTB to nie wchodzi w grę.

:::

1c0af757fe8830856ee19d3fb04dd3f3
1d35159e337b02393caca1ed739256f9
3b8005093ee86f9805bdab0e7bbaa62c
31881df83f24517787ca065e59a64c2c
002_atm_26-05-141
PicMonkey Collage 2
b72f4320826b329e433f29d7bdcabfcd
c1ccf5866c86ec288d54d92294ebf175
deb838ad8866b8e250de03a177e38e26
e6ba05eba9c7aaa31830316544fc28ba
e3012e802b56dc31c5e6cf646f99cb23

Na czym polega cały trik? Na tym, by albumy układać w niskie stosy i nie zostawiać ich samych. Połóż coś na tym stosie. Niech wygląda na niedbale, tymczasowo odłożone.

Niezależnie czy będzie to wazon z kwiatami, flakon perfum, świeca zapachowa, czy jakaś dekoracja – dzięki temu, że stanie na stercie książek, przedmiot ten będzie wyglądał tak, jakby znalazł się tam przez przypadek, jedynie na chwilę.

To wprowadza element dynamiki do aranżacji i dzięki temu jest tak udana.

Albumy pomogą wyeksponować to, na czym najbardziej Ci zleży. Dosłownie wyniosą wybrany przedmiot(y) na piedestał. W nonszalancki, niewymuszony sposób. Trik szczególnie przydatny, gdy element dekoracyjny na którego zaakcentowaniu nam zależy jest niewielkich rozmiarów.

:::

Sama postanowiłam ostatnio zapolować na jedno z tych wydań:

PicMonkey Collage 3

I udało się!!! :D Ale to był czysty fart, poważnie. Okazuje się, ze upolowanie w Polsce albumu CHANEL, TOM FORD’a czy VOGUE’a wcale nie jest takie proste. Wpisujemy w google jedyne właściwe hasło i co? I nic, wielkie nic. Jeśli wiecie gdzie się poluje na te cudeńka – dajcie znać.

Edit: Teraz już wiem, że z łatwością każdy z nich dostaniecie na Allegro. Ale wtedy taka mądra nie byłam [facepalm]. Jakim cudem nie wpadłam na to, by wyszukiwać bezpośrednio przez Allegro zamiast Google? Nie wiem, nie pytajcie. Ale nie wpadłam… więc moje poszukiwania były utrudnione i to cud, że się w ogóle udało. A ten cud wyglądał tak:

Wyszukiwarka Google. Dla CHANEL – 0 wyników. Dla TOM FORD – 0 wyników. Wpisuję ALBUM VOGUE – kieruje mnie do OLX. Myślę sobie “no jasne, oferta pewnie sprzed roku albo trzech”… ale nie uwierzycie… Ktoś wystawił ten album 20 minut wcześniej. I to za jedyne 180 zł (potem się dowiedziałam, ze cena rynkowa to ok. 100 €). Ale ja nie zastanawiałam się czy to drogo czy tanio – rzuciłam się na niego niczym Reksio na plaster szynki i wiedziałam, że nie odpuszczę póki nie będzie mój. A uwierzcie, musiałam się naszarpać ;) I zaangażować w przedsięwzięcie aż 3 osoby (oprócz siebie i sprzedawcy ofkors). Ale udało się i album po niespełna tygodniu trafił w moje ręce:

DSC00317a

Kto śledzi mój Instagram, ten zna to zdjęcie.

Książka Garance Dore “Love x Style x Life” to kolejny Must Have. Z tą jest prościej – znajdziecie ją nawet w empiku. Konia z rzędem temu, kto zna instagramowy profil liczącej się blogerki modowej bądź wnętrzarskiej, przez który ta książka nie przewinęła się choć raz ;) Moda? Na pewno. Ale nie chodzi tylko o zwykły snobizm, o to, że wypada się pochwalić w social media, że czyta się Garance (choć wypada ;)). Dore to Matka wszystkich blogów. To ikona stylu. Od lat pokazuje jak żyć, jak mieszkać, jak się nosić milionom ludzi na całym świecie. Więc jeśli Twoje życie kręci się wokół szeroko pojętej estetyki, musisz ją nie tylko przeczytać, ale zwyczajnie musisz ją mieć. Bo myślę, że nieraz z przyjemnością do niej wrócisz, a nawet jeśli nie – na pewno ozdobi Twoje mieszkanie.

:::

No to mówcie jak jest z Wami – docenialiście siłę, moc, potęgę albumów dekoracyjnych w aranżacjach wnętrz? Intuicyjnie, czy byliście tej mocy totalnie świadomi? A może właśnie przy każdej kompozycji czegoś Wam brakowało, ale nie wiedzieliście czego… To teraz już wiecie :) Jestem bardzo ciekawa jak to u Was wygląda i czy ten wpis Wam się przydał.

vogue_0

Ściskam Was noworocznie

Magda Z.

mz2

Źródło zdjęć: pinterest.com | google.com

SHOPPING | White Desk For A Girl, Czyli Biurkowe Dylematy.

SHOPPING | White Desk For A Girl, Czyli Biurkowe Dylematy.

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt