Witaj !

Mam na imię Magda i od lat zawodowo zajmuję się wnętrzami - bloguję, projektuję, a ponadto jestem założycielką
marki Mint Grey.
Z WIZYTĄ | Na 50 piętrze apartamentowca ZŁOTA

Z WIZYTĄ | Na 50 piętrze apartamentowca ZŁOTA

SAM_0569

Pochwaliłam się już na facebooku, że zostałam zaproszona na wizytację ukończonego, pokazowego piętra najwyższego apartamentowca w Polsce - ZŁOTA. I powiem krótko - robi wrażenie!

Tytułem wstępu słów kilka o projekcie i samej inwestycji.

ZŁOTA to projekt światowej klasy architekta polskiego pochodzenia - Daniela Libeskinda, autora m.in. znanego Muzeum Żydowskiego w Berlinie. Budynek jest nie tylko najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej. Łatwo rozpoznawalny dzięki łagodnej, wygiętej w łuk linii zakończonej charakterystycznym trójkątnym szpicem. Całość przywodzi na myśl rozpostarty na wietrze żagiel.

Budynek ma 192 m wysokości, 54 piętra, 266 apartamentów, a do dyspozycji mieszkańców będą:

  • wspólne piętro widokowe na samym szczycie budynku;
  • taras słoneczny;
  • restauracje;
  • buisness lounge;
  • Złota 44 Club - umożliwiający organizowanie imprez mieszkańcom;
  • centrum SPA;
  • 24 metrowy basen;
  • sauna;
  • fitness klub;

Jednym słowem LUKSUS przez duże "L" :)

Zgodnie z planem we wrześniu tego roku zakończono prace i udostępniono publice piętro pokazowe według projektu Jonathana Clarke'a z pracowni Woods Bagot. Na 50 piętrze można obejrzeć 3 w pełni urządzone i wyposażone z dbałością o najdrobniejszy szczegół apartamenty oraz ogromny hol wyposażony w lunety umożliwiające jeszcze lepsze podziwianie obłędnych widoków :)

Ja już czuję sentyment do tych wnętrz, gdyż zostały wyposażone w dodatki z mojego sklepu :) To niesamowite wrażenie odwiedzić takie miejsce, mieć okazję odczuć ten luksus na własnej skórze, poczuć ten rozmach i światowy klimat, a jednocześnie mieć świadomość, że samemu ma się wkład w efekt końcowy. Choćby tak niewielki ;) Bo przy skali przedsięwzięcia oczywiście znikomy, ale jednak ;) Są powody do dumy.

:::

Zapraszam zatem na małą wycieczkę po pięknych wnętrzach 50 piętra. Będzie stylowo, męsko i bardzo kolorowo :) Tylko ostrzegam - zdjęć jest naprawdę sporo ;)

Lounge
SAMSUNG CSC
SAM_0533
Z+üOTA lounge
1

:::

Apartament 502 (64 m2)
SAMSUNG CSC
SAM_0539
IMG_8360
SAM_0559b
1bedroom
Z+éota 1 bedroom wardrobe

:::

Apartament 501 (140 m2)
SAM_0568
SAM_0572
SAMSUNG CSC
2 bedroom - livingroom
2bedroom -kitchen
SAM_0632
Z+éota bedroom 2

:::

Apartament 503 (236 m2)
SAM_0575
SAM_0582
Z+üOTA_living room at sunset
SAM_0598a
3 bedroom kitchendetails
3bedroom kitchen
SAM_0617
Gabinet:
cigarroom
SAM_0646
SAM_0644
Kino domowe:
SAM_0655
SAMSUNG CSC

:::

Łazienki

Wszystkie utrzymane w podobnej stylistyce.

Z+üOTA_bathroom
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
bathroom

:::

Detale
SAMSUNG CSC
SAM_0565
IMG_8315up
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
Z+éota bedroom details
Z+éota livingroom
Zlota 3bedroom table

:::

Widoki
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
architektura_warszawy_zlota_44_projektu_143674

Jeśli chcecie zobaczyć, jak piękne widoki może gwarantować widok z ostatnich pięter budynku ZŁOTA, polecam wizytę na www.zlota44blog.pl. Widoki zapierają dech w piersiach :o

:::

Przy tak szczegółowej fotorelacji - maci siłę jeszcze na komentarz? Podejrzewam, że nie ;) Myślę, że zdjęcia mówią same za siebie. Jest dokładnie tak jak zapowiedziałam: bardzo kolorowo i dość męsko. Trochę surowo, a jednocześnie przytulnie. Dużo wzorów, dużo kamienia, dużo betonu i forniru w kolorze ciemnego orzecha.

Stylistyka mebli to mieszanka wzorów skandynawskich, głównie duńskich ze stylistyką lat 50-60. Bardzo podoba mi się ich różnorodność i to, o czym pisałam ostatnio - odważne mieszanie kolorów i rodzajów wykończenia - złoto swobodnie przeplata się z innymi metalami. Podobnie sprawa ma się z oświetleniem.

Piękne, bardzo luksusowe łazienki, proste w formie ale klasyczne w kolorystyce i wykończeniu kuchnie, piękna orzechowa podłoga ułożona w dużą jodłę, jasne ściany i niezwykła dbałość o detal - to wszystko na wielki plus.

To co mi się nie podoba, to dobór dywanów. Dla mnie niestety nietrafiony.  Te duże, geometryczne, bardzo kolorowe wzory wydają mi się zbyt agresywne. Choć na pewno utrzymane w stylu. Tego odmówić im nie można.

Zarzucić mogłabym również nie do końca przemyślane i dopracowane kompozycje ścienne. Choć w apartamentach znaleźć możemy wiele naprawdę świetnych i ciekawych obrazów pochodzących z Galerii Fibak, to jednak często brakuje czegoś nad łóżkiem, biurkiem czy konsolą.  Robiąc zdjęcia - dało się to zauważyć. Myślę, że i Wy dostrzeżecie to na niektórych kadrach.

Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii. Pozdrawiam :)

mz

PS. Zakupiłam w końcu porządny aparat fotograficzny :) Nie zdecydowałam się na lustrzankę, tylko "bezlusterkowca" z wymienną optyką. Dopiero się go uczę, ale póki co jestem zachwycona jego możliwościami. Mam nadzieję, że i Wy dostrzeżecie pewien postęp od ostatniej sesji fotograficznej mojego autorstwa ;)

Źródło zdjęć: własne | materiały prasowe ORCO Property Group

LAURA ASHLEY | Uznana brytyjska marka już wkrótce w Polsce

LAURA ASHLEY | Uznana brytyjska marka już wkrótce w Polsce

MY AMERICAN DREAM | Wood & Metal Finish

MY AMERICAN DREAM | Wood & Metal Finish