Witaj !

Mam na imię Magda i od lat zawodowo zajmuję się wnętrzami - bloguję, projektuję, a ponadto jestem założycielką
marki Mint Grey.
WEINACHTS MARKT | Świąteczny Berlin

WEINACHTS MARKT | Świąteczny Berlin

x-default

Nie wiem, czy w naszej części świata jest miejsce, gdzie bardziej można poczuć klimat świąt ;) Berlin o tej porze roku mnie zachwyca.  Można powiedzieć, że to miasto w grudniu zamienia się w jeden wielki bożonarodzeniowy festyn. To nie jest jeden jarmark, a dziesiątki, praktycznie na każdym placu. Spacerując po centrum co chwilę mija się kolejne stragany, gdzie można napić się grzanego wina, zjeść coś pysznego i zakupić ozdoby świąteczne.

My zaczęliśmy od wizyty na Alexander Platz, a potem idąc spacerkiem w kierunku największego jarmarku na Gendarmen Markt, gdzie wieczorem miał się odbyć koncert kolęd, odwiedziliśmy parę kolejnych.

x-default
x-default
x-default
x-default
x-default
x-default

:::

To może zachwycić – mnogość lokalnych specjałów i smakołyków. Oczy jedzą ;) My tradycyjnie musieliśmy “zaliczyć Wursta” w bułce i wypić grzanego wina :) Ale spróbowaliśmy też pysznych duszonych pieczarek w sosie czosnkowym i nietypowych, zapiekanych kanapek, a na deser skusiliśmy się na banany w czekoladzie i francuskie naleśniki.

x-default
x-default
x-default
x-default
x-default

Oprócz jedzenia na straganach znajdziecie wszystko czego trzeba do przystrojenia domu na święta – piękne ręcznie malowane bombki, światełka i wiele, wiele innych.

x-default
x-default

Ponadto na terenie takiego jarmarku czeka na nas mnóstwo atrakcji: liczne karuzele, szopki bożonarodzeniowe, lodowisko do jazdy na łyżwach, możliwość przejażdżki na kucyku, koncerty kolęd, muzyka na żywo i wiele, wiele innych. Dorośli są zachwyceni, a co dopiero dzieci ;)

x-default
x-default
x-default
x-default

:::

Przyznam się Wam, że w tym roku, póki byłam w Warszawie, nie mogłam jakość poczuć klimatu świąt ani oddać się ich magii. To zapewne wina przepracowania, wiecznej gonitwy myśli, presji terminów itp. Już myślałam, że wszystko stracone, że te święta, zamiast cieszyć, będą mnie przytłaczać i drażnić. Że nie uwolnię się od prześladujących myśli na temat tego, czego nie zdążyłam zrobić przed wyjazdem. A jednak tu, w Berlinie mi się to udało. To naprawdę niezawodny sposób na to, aby wprowadzić się w stan przedświątecznej euforii ;) Do tego niezwykle doceniam to, jak wielką atrakcję taki wyjazd stanowi dla dziecka. Moja Haneczka była zachwycona. A uśmiech dziecka to przecież rzecz nadrzędna ;) Było cudownie, co tu więcej gadać.

x-default

Gorące uściski

mz2

Zdjęcia: by Magda Z.

Święta, Święta I Po Świętach…

Święta, Święta I Po Świętach…

Merry Christmas To Everyone

Merry Christmas To Everyone