MY AMERICAN DREAM | Kamienne Mozaiki w Łazienkach
Parę tygodni temu, spontanicznie pisząc post o tym, gdzie można kupić oryginalne mozaiki, nie zdawałam sobie sprawy, że kolejny temat z serii MY AMERICAN DREAM również akurat tego tematu będzie dotyczył. Tak się doskonale złożyło :) Może nie do końca dokładnie tego samego, bo tam wspominaliśmy o mozaikach ceramicznych, a dziś skupimy się na kamiennych, ale na pewno tu i tu mamy do czynienia z czymś wyrafinowanym i wyjątkowym.
Bez wahania zaryzykuję tezę, że
Kamień, to coś, co amerykańskie wnętrza wyróżnia. Ale niebyle jaki kamień - to kamień wyjątkowy w swoim rodzaju jak i formie, często tworzący niebanalne wzory.
Powiem szczerze, że ja takich cudności w Europie nie widuję. Czasem to wielkie kamienne płyty, czasem wyszukane mozaiki. Widujemy go na ścianach, widujemy na podłodze. Kluczem jest proporcja, harmonia, równowaga – czyli coś, czego trudno się nauczyć i zdefiniować, trzeba to poczuć.
Najczęściej stawiają na ten sam kamień na podłodze i ścianach zróżnicowane jedynie wzorem i ułożeniem – np. na ścianie cegiełka, na podłodze mozaika heksagonalna. Albo na bardziej wyrazisty, kontrastowy wzór, ale tylko na podłodze, albo tylko na wybranym fragmencie ścian.
Na początek wszystkim nam znane klasyki, czyli:
~ Mozaika Heksagonalna ~
.
~ Mozaika Oktagonalna ~
.
~ Basket Weave Tile ~ (koszyczek)
.
~ Jodełka i Chevron ~
:::
To były podstawowe wzory, elementarz kamiennych mozaik można by rzec. A teraz coś, co mnie prawdziwie zachwyca…
:::
Tym wpisem pewnie wielu z Was zdenerwuję. Tak jak i z resztą samą siebie ;) W naszej części świata to coś całkowicie niedostępnego. Dlaczego? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi… o pieniądze ;) Wiadomo ;)
My tu w Polsce to pomarzyć możemy o zwykłej cegiełce z Carrary, a co dopiero o tej klasy mozaikach… No cóż, trzeba mieć nadzieję, że w tym temacie coś się w końcu zmieni.
A jeśli już uda Ci się zdobyć taki kamień, pamiętaj:
Decydując się na wyrazistą mozaikę w łazience, zrezygnuj ze wzorzystej tapety. Za to śmiało możesz postawić na sztukaterię – podkreśli jej wyrafinowany charakter
Tylko jedna uwaga – decydując się na takie połączenie uzyskacie bardzo klasyczny efekt. Jeśli jednak liczycie na ten bardziej minimalistyczny – radzę zrezygnować i ze sztukaterii.
:::
Jak zwykle czekam na Wasze zdanie i opinie. A może jakieś pytania? :)
PS Wiecie, że to już za chwilę pierwsze urodziny bloga? :o Wow, ale zleciało! Muszę się przygotować do tego wydarzenia :) A Wy, drogie czytelniczki (czytelnicy?) moglibyście w ramach prezentu pomóc mi dobić do 1,5 tys. na fejsbuku… W innym wypadku, jak to będzie wyglądało w podsumowaniu? ;) Nie zmuszajcie mnie do modnego ostatnio kupowania lajków :v
Buziaki
Źródło zdjęć: decorpad.com | pinterest.com