Home Creations by Magda Z

NASZ PARYŻ

IMG_7940

Nigdy wcześniej nie wspominałam, ale chyba pora się przyznać – mam straszną słabość do europejskich metropolii. Na szczęście mąż ją podziela i wspólnie oddajemy się jej przy każdej okazji :) Paryż, Rzym, Berlin, Lizbona, Barcelona… w każdym z tych miejsc byliśmy wielokrotnie. Już wiele lat temu złapaliśmy się na tym, że planując urlop praktycznie zawsze nasz wybór pada na miejskie wakacje.  Luksusowy hotel z odkrytym basenem w pobliżu głównych atrakcji dużego miasta to najlepsza z opcji. Naszym zdaniem wygrywa z typowo kurortowymi destynacjami.

Paryż… to miasto traktujemy inaczej niż pozostałe. Inaczej eksplorujemy. Nie uwierzycie zapewne, gdy powiem, że po raz kolejny będąc w tym mieście nie odwiedziłam Wieży Eiffla. Ostatni raz widziałam ją chyba ze 4 lata temu, mimo, że później byłam w Paryżu jeszcze wiele razy. Wszystko przez, a raczej dzięki ;) mojemu mężowi, który wiele lat mieszkał w Paryżu. Zna mnóstwo pięknych miejsc i ciekawych historii. Prowadza mnie bocznymi uliczkami i zaprasza do najlepszych, najczęściej niepozornych i w ogóle nie obleganych przez turystów, restauracji. Taki przewodnik to prawdziwy skarb <3

Tym razem było jeszcze inaczej, gdyż zamiast w hotelu mieszkaliśmy u znajomego, który akurat w tym czasie przebywał w Warszawie. To światowej sławy architekt i artysta, więc uwierzcie – mieszkanie jest naprawdę nietuzinkowe i dostarczyło mi mnóstwo wrażeń :) Nie wypada mi tu prezentować go w całości, ale może pokażę choć fragmenty. Ale to następnym razem…

:::

Dziś chciałam opowiedzieć Wam o 3 rzeczach, które od zawsze, absolutnie zachwycają mnie w Paryżu:

1. Restauracje i kawiarnie – oczywista oczywistość ;) Urzeka mnie ich klimat, ich mnogość, tłumy w nich przebywające… i ten specyficzny, zachodnioeuropejski sposób ustawienia stolików i krzeseł…

IMG_8067

IMG_8107

IMG_8108

IMG_7919

20130907_191230

20130907_211819

20130907_211828

:::

2. Niezwykła estetyka wykończenia sklepów i lokali usługowych – niemal każdy obłożony drewnem w formie pięknych, dopracowanych w każdym szczególe i pomalowanych paneli. Do tego markizy pod kolor. Z witryn sklepów, nawet jeśli to tylko księgarnia, bije luksus i klasa. Sami spójrzcie:

IMG_7954

IMG_7953

IMG_7943

IMG_8106

IMG_7936

:::

3. Rzecz, która zachwyca mnie najbardziej to piękne drzwi paryskich kamienic. Jeśli do tej pory nie zwróciłeś na nie uwagi, zrób to koniecznie następnym razem. Można by się nimi zachwycać bez końca – każda para inna, niepowtarzalna i niezwykła. Łączą je cechy wspólne: najczęściej są dwuskrzydłowe, z pięknymi ozdobnymi gałkami bądź relingami zamiast klasycznej klamki (niektóre to prawdziwe dzieła sztuki), w odważnych, rzucających się w oczy kolorach, z delikatnymi, ręcznie wykonanymi frezami i ozdobnikami.

IMG_7952

IMG_7930

IMG_7926

IMG_7949

IMG_7956

IMG_7925

Podobają Wam się równie mocno?

:::

Kto z Was był w Paryżu? Jestem ciekawa co Was zachwyca w tym mieście. Macie swoje ulubione miejsca? Knajpki??? Z chęcią je poznam – może następnym razem uda mi się zaskoczyć męża i zaprowadzić go w sprawdzone miejsce, którego jeszcze nie zna ;)

mz

Wszystkie zdjęcia zaprezentowane w artykule są mojego autorstwa i stanowią własność HomeCreations.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 • Kasia_1982

  Mnie zachwyca w Paryżu dokładnie to samo… Byłam już wiele razy i kocham to miasto :) Boczne uliczki… knajpki… sklepiki… cudo! Warto też spojrzeć w górę na balkony i tarasy… Teraz wybieram sie do Londynu po raz pierwszy i jakoś nie chce mi się oglądać Backingham Palace :) Niestety nie mam kogoś kto by mi pokazał boczne uliczki Londynu,a przewodnika nawet nie zamierzam kupować. Ma nadzieję zobaczyć Notting Hill, Hyde Park i … skręcać w boczne uliczki właśnie :) A propos, może byłaś w Londynie i mogłabyś polecić sprawdzony hotel?? Jestem na etapie szukania właśnie.Pozdrawiam!

 • Janiela

  Witam! A ja bym poprosiła o namiary do hotelu w Paryżu ale takiego w którym były by również atrakcje dla dzieci (4 i 12 lat). Dziękuję!

 • Pati

  O tak! Paryż to jedno z moich ukochanych miast. Byłam tam wielokrotnie i za każdym razem mnie zachwyca. Moimi ulubionymi miejscami są dzielnica La Marais oraz park Belleville z tarasem z widokiem na cały Paryż. Polecam!

 • madileo

  Bardzo fajny wpis…nigdy nie byłam we Francji, a teraz nabrałam prawdziwej ochoty na spacer po paryskich uliczkach :)
  Zawsze będąc w Niemczech poluję z aparatem na piękne, kolorowe drzwi, a tam jest w czym wybierać:) szczególnie w mniejszych miastach, domki są proste, ale za to drzwi…mmmm …liczę, na to, że kiedyś w Polsce będzie równie pięknie …bardziej stonowane dachy, a drzwi w kolorach tęczy …:)

 • http://linkshunt.com/ marketing internetowy

  Dobra stronka Polecam i pozdrawiam

 • http://linksmeans.com katalog

  Bardzo podoba mi się strona ;) sporo informacji i estetycznie przedstawione.
  Pozdrawiam